PROMESA PORTAL
Y. Kemal Öztürer

Y. Kemal Öztürer


Ortak - Danışmanlık Hizmetleri

Y.Kemal Öztürer, 1998 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü'nden mezun olduktan sonra profesyonel iş hayatına KPMG Türkiye Ofisi'nde bağımsız denetçi olarak başlamıştır. 5 yıllık denetim tecrübesinin ardından önce Alliance Unichem'de finansal kontrolör, sonrasında da Hero Baby'de finans direktörü olarak çalışmıştır. Alliance Unichem firmasında yaklaşık bir yıl Londra'da görev alan Y.Kemal Öztürer Hero Baby'nin Ankara'da gerçekleştirdiği kavanoz maması fabrikasının kurulmasında da önemli görevler üstlenmiştir.

Y.Kemal Öztürer 2007 yılında Promesa Denetim'de denetim ve danışmanlık hizmetlerinden sorumlu ortak olarak görev almaya başlamıştır.

Y.Kemal Öztürer, UFRS, US GAAP ve TFRS uygulamalarında uzmanlık sahibidir. Birleşme ve satın almalar konusunda derin bir tecrübeye sahip olan Y.Kemal Öztürer bir çok firmaya da yönetim danışmanlığı hizmeti vermiştir. Serbest muhasebeci mali müşavir olan Y.Kemal Öztürer aynı zamanda Kamu Gözetimi Kurumu tarafından bağımsız denetçi olarak yetkilendirilmiştir.